Tuloksia ulkomailta

Lippu Saksa pieni
BONN 2019 WORLD PARA DANCE SPORT CHAMPIONSHIPS (MM-KILPAILU) 29.11.–01.12.2019 BONN, SAKSA 

Freestyle Combi 1

  1. Stefan Stropko / Helena Kasicka, Slovakia
  2. Ihor Bozhenko / Snizhana Kernychna, Ukraina
  3. Ardak Otorbayev / Aidana Beglenova, Kazakstan
  4. Jeongbu Bae / Hye-Jeong Jang, Korea
  5. Shabtay Ziv Sean / Vital Zinger, Israel
  6. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  7. Valeriy Bevzyuk / Veronika Pedchenko, Ukraina
  8. Yury Vishnevskiy / Eleonora Gaynullina, Venäjä
  9. Pavlo Ivliushkin / Natalia Chekhonatska, Ukraina
  10. Davide Romeo / Chiara Bruzzese, Italia
  11. Gil Mazor / Anna Vaishbein, Israel
  12. Nino Batagelj / Sara Stirn, Slovenia
  13. Amir Alibabic / Kaja Cizelj, Slovenia
  14. Lukas Bogdan / Martina Sekaninova, Slovakia
  15. Klemen Pirman / Nastija Fijolic, Slovenia
  16. Jean-Claude van Dorpe / Roswitha van Dorpe, Belgia
  17. Osman Ertoz / Yesim Eryigit, Turkki
  18. Burak Bolat / Gizem Sarigol, Turkki
  19. Cleyton dos Santos Bentes / Thays Oliveira Reis, Brasilia <– Pari diskattiin asusteisiin kuulumattoman kukkakimpun (lue: rekvisiitan) heiton takia!

Freestyle Duo 2

  1. Maksim Sedakov / Galina Ryzhkova, Venäjä
  2. Sergey Antonov / Aleksandra Berdnik, Venäjä
  3. Oleksandr Onishchenko / Olena Chynka, Ukraina
  4. Pavel Kravchenko / Kseniia Giniiatullina, Venäjä
  5. Shloma Dahan / Maytal Wax, Israel
  6. Seunghun Jun / Geumsik Lee, Etelä-Korea
  7. Kurbanali Abuov / Sevda Aliyeva, Kazakstan
  8. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  9. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi

Freestyle Single Women 1

  1. Helena Kasicka, Slovakia
  2. Tomer Margarit, Israel
  3. Iuliia Davydova, Venäjä
  4. Snizhama Kernychna, Ukraina
  5. Natalia Chekhonatska, Ukraina
  6. Karlygash Sarsembayeva, Kazakstan
  7. Elena Zamyslova, Venäjä
  8. Nadezhda Vaniukova, Venäjä
  9. Julia Sadkowska, Puola
  10. Roswitha van Dorpe, Belgia
  11. Tunde Ferenczi, Unkari
  12. Gizem Sarigol, Turkki
  13. Emese Katai Virag, Unkari
  14. Pirjo Pappila, Suomi
  15. Silke Jansen, Belgia
  16. Chiara Bruzzese, Italia

Combi Standard 1

  1. Jeongbu Bae / Hye-Jeong Jang, Etelä-Korea
  2. Yauhen Yarmoshka / Iryna Makeichyk, Bulgaria
  3. Andrii Tovstyi / Illona Slugovyna, Ukraina
  4. Aliaksei Zukhtsikau / Veranika Kasach, Bulgaria
  5. Yury Vishnevskiy / Eleonora Gaynullina, Venäjä
  6. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  7. Klemen Pirman / Nastija Fijolic, Slovenia
  8. Lukas Bogdan / Martina Sekaninova, Slovakia
  9. Mitsuteru Ada / Tomoe Ito, Japani –> sijoitus 9–12
  10. Nino Batagelj / Sara Stirn, Slovenia –> sijoitus 9–12
  11. Timotheus Bijker / Marleen Bolwijn, Hollanti –> sijoitus 9–12
  12. Hwancheol Kim / Sora Kim, Etelä-Korea –> sijoitus 9–12
  13. Miha Rednak / Breda Kosir, Slovenia
  14. Jean-Claude van Dorpe / Roswitha van Dorpe, Belgia
  15. Massimo Calo / Piera Monica Favini, Italia
  16. Sjuul Walboomers / Denise Walboomers, Hollanti

Combi Latin 1

  1. Stefan Stropko / Helena Kasicka, Slovakia
  2. Ihar Kuliashou / Hanna Siratsiuk, Bulgaria
  3. Dmitrii Rylov / Iuliia Kurochkina, Venäjä
  4. Sewoong Kang / Mikyoung Lee, Etelä-Korea
  5. Ardak Otorbayev / Aidana Beglenova, Kazakstan
  6. Aliaksei Zukhtsikau / Veranika Kasach, Bulgaria
  7. Sean Shabray Ziv / Vital Zinger, Israel
  8. Valeriy Bevzyuk / Veronika Pedchenko, Ukraina
  9. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  10. Mitsuteru Ada / Tomoe Ito, Japani –> sijoitus 10–12
  11. Amir Alibabic / Kaja Cizelj, Slovenia –> sijoitus 10–12
  12. Miha Rednak / Breda Kosir, Slovenia –> sijoitus 10–12
  13. Cleyton dos Santos Bentes / Thays Oliveira Reis, Brasilia
  14. Osman Ertoz / Yesim Eryigit, Turkki

Duo Standard 1

  1. Valeriy Bevzyuk / Illona Slugovyna, Ukraina
  2. Vladimir Kernichny / Snizhana Kernychna, Ukraina
  3. Ardak Otorbayev / Karlygash Sasembayeva, Kazakstan
  4. Wah Keung Ma / Kam Tim Chan, Hongkong
  5. Laszlo Mester Csiki / Tunde Ferenczi, Unkari
  6. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Duo Latin 1

  1. Igor Davydov / Iuliia Davydova, Venäjä
  2. Yury Vishnevskiy / Elena Zamyslova, Venäjä
  3. Vladimir Kernichny / Snizhana Kernychna, Ukraina
  4. Ardak Otorbayev / Karlygash Sasembayeva, Kazakstan
  5. Wah Keung Ma / Kam Tim Chan, Hongkong
  6. Laszlo Mester Csiki / Tunde Ferenczi, Unkari
  7. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Duo Standard 2

  1. Maksim Sedakov / Galina Ryzhkova, Venäjä
  2. Oleksandr Onishchenko / Olena Chynka, Ukraina
  3. Sergey Antonov / Aleksandra Berdnik, Venäjä
  4. Pavel Kravchenko / Kseniia Giniiatullina, Venäjä
  5. Jongchui Choi / Moonjung Choi, Etelä-Korea
  6. Pawel Karpinski / Joanna Reda, Puola
  7. Youngho Lee / Hye-Jeong Jang, Etelä-Korea
  8. Jean-Marc Clement / Pamela Heymanns, Saksa
  9. Wen-Sheng Kuo / Yi-Jung Huang, Taiwan
  10. Shloma Dahan / Maytal Wax, Israel
  11. Dastan Raushanbekov / Assyl Kokanova, Kazakstan
  12. Marat Seitimov / Aigul Bedesheva, Kazakstan
  13. Mitsuteru Ada / Aya Nakase, Japani
  14. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  15. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  16. Kurbanali Abuov / Sevda Aliyeva, Kazakstan
  17. Marcel Smet / Linda Kull, Belgia
  18. Jesus Yermain Fernandez Angeles / Guadalupe Jazmin Torres Cajero, Meksiko

Duo Latin 2

  1. Sergey Antonov / Aleksandra Berdnik, Venäjä
  2. Oleksandr Onishchenko / Olena Chynka, Ukraina
  3. Pavel Kravchenko / Kseniia Giniiatullina, Venäjä
  4. Jongchul Choi / Moonjung Choi, Etelä-Korea
  5. Pawel Karpinski / Joanna Reda, Puola
  6. Yermek Kalymbetov / Aigul Balmagambetova, Kazakstan
  7. Wen-Sheng Kuo / Yi-Jung Huang, Taiwan
  8. Shloma Dahan / Maytal Wax, Israel –> sijoitus 8-9
  9. Seunghun Jun / Geumsik Lee, Etelä-Korea –> sijoitus 8-9
  10. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  11. Dastan Raushanbekov / Assyl Kokanova, Kazakstan –> sijoitus 11-12
  12. Marat Seitimov / Aigul Bedesheva, Kazakstan –> sijoitus 11-12
  13. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  14. Jesus Yermain Fernandez Angeles / Guadalupe Jazmin Torres Cajero, Meksiko

Single Women 1

  1. Illona Slugovyna, Ukraina
  2. Iuliia Davydova, Venäjä
  3. Tomer Margarit, Israel
  4. Hye-Jeong Jang, Etelä-Korea
  5. Natalia Chekhonatska, Ukraina
  6. Karlygash Sasembayeva, Kazakstan
  7. Snizhana Kernychna, Ukraina
  8. Elena Zamyslova, Venäjä
  9. Julia Sadkowska, Puola
  10. Vital Zinger, Israel
  11. NadezhdaVaniukova, Venäjä
  12. Anna Vaisbein, Israel
  13. Roswitha van Dorpe, Belgia
  14. Alesia Alekhnovich, Valko-Venäjä –> sijoitus 14-15
  15. Pirjo Pappila, Suomi –> sijoitus 14-15
  16. Silke Jansen, Hollanti.

Lisää MM-kilpailutuloksia löytyy täältä

Tuomarit: Iwona Ciok PL, Diethard Govekar AU, Vladislava Kostak UA, Kyunghwa Lee Kr, Alan Li HK, Carola Tuokko FI, Aliya Tussupbekova KZ, Peter Vidasic SK ja Irina Volkova RU.


LIppu Hollanti pieni
HOLLAND DANS SPEKTAKEL 2018 CUIJK, HOLLANTI

IPC INTERNATIONAL COMPETITION

30.3.2018

Freestyle Single Women 1

  1. Roswitha van Dorpe, Belgia
  2. Nastija Fijolic, Slovenia
  3. Pirjo Pappila, Suomi

Freestyle Combi 1

  1. Valerii Bevziuk / Veronica Pedchenco, Ukraina
  2. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  3. Andreas Stratoudakis / Evanthia Champia, Kreikka
  4. Maksim Shylau / Alesia Alekhnovich, Valko-Venäjä

31.3.2018

Single Woman 1

  1. Illona Slugovyna, Ukraina
  2. Roswitha van Dorpe, Belgia
  3. Natastija Fijolic, Slovenia
  4. Pirjo Pappila, Suomi

Duo 1+2 vakiotanssit

  1. Oleksandr Onishchenko / Olena Chynka, Ukraina
  2. Valerii Bevziuk / Illona Slugovyna, Ukraina
  3. Sander Dekx / Sofie Cox, Belgia
  4. Marcel Smet / Linda Kull, Belgia
  5. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  6. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

1.4.2018

Duo 1+2 latinalaistanssit

  1. Oleksandr Onischenko / Olena Chynka, Ukraina
  2. Sander Deckx / Sofie Cox, Belgia
  3. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  4. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

DUTCH OPEN–KILPAILU (NON-IPC)

30.3.2018

Freestyle Single Debutant Women 1

  1. Kristiina Ylijoki, Suomi

Freestyle Single naiset 2 Debutant

  1. Hanna Buzun, Valko-Venäjä
  2. Jenni Anttila, Suomi

Freestyle Duo 1 Debutant

  1. Nina Breum / Bo Christiansen, Tanska
  2. Pirjo Pappila / Jenni Anttila, Suomi

31.3.2018

Duo 1 Debutant

  1. Nina Breum Jensen / Bo Christiansen, Tanska
  2. Anne Walter / Nicole Michael, Saksa
  3. Pirjo Pappila / Jenni Anttila, Suomi
  4. Delau Amaury / Loridan Opheline, Belgia
  5. Okina Severens / Chantal v Meirhaeghe, Belgia
  6. Sara Gregit / Raphael Dupriez, Belgia

Single naiset 1 Debutant

  1. Claudia Wulf, Saksa
  2. Annika Schmalenberg, Saksa
  3. Kristina Ylijoki, Suomi
  4. Viola Conrad, Iso-Britannia

Single naiset 2 Debutant

  1. Nicole Wodrich, Saksa
  2. Gesina Nielsen, Saksa
  3. Frenze Huth, Saksa
  4. Jenni Anttila, Suomi

Duo 2 latinalaistanssit Amateur

  1. Birgitta Starast / Tiina Uimonen, Suomi
  2. Silke Jansen / Frauke Jansen, Belgia
  3. Cindy Roelofsen / Kevin Pels, Hollanti
  4. Monique DiorJarret / Caitlin Mcniven, Iso-Britannia
  5. Amy Bray / Abbie Gayle Higgins, Iso-Britannia
  6. Nicole Michael / Britta Weiss, Saksa

Duo 1 vakiotanssit Senior

  1. Margareth de Woilde / Tineke vd Linden, Hollanti
  2. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi
  3. Bianca Bakker / Janneke Poiesz, Hollanti
  4. Wim vd Graaf / Carla Toxopeus, Hollanti
  5. Wieger v Lith / Marga v Lith, Hollanti

Combi 1 latinalaistanssit Amateur

  1. Sofia Brenka / Sofia Prazdnova, Valkovenäjä
  2. Ines Golobic / Janja Kepec, Slovenia
  3. Francesca Goodwin / June Goodwin, Iso-Britannia
  4. Amy Bray / Mora Bray, Iso-Britannia
  5. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi
  6. Debbie v Maaren / Romy Verwegen, Hollanti

1.4.2018

Duo 1 Debutant

  1. Anne Walter / Nicole Michael, Saksa
  2. Nina Breum Jensen / Bo Christiansen, Tanska
  3. Jenni Anttila / Pirjo Pappila, Suomi
  4. Okina Severens / Chantal v Meirhaeghe, Belgia
  5. Nathalie Porcoi / Roy vd Westen, Hollanti
  6. Afonso Matos Ramalhoso / Caitlin McNiven, Iso-Britannia
  7. Roda v Roosmalen / Ilona Hermans, Hollanti

Combi 1 vakiotanssit Amateur

  1. Sofia Brenka / Sofia Pradznova, Valkovenäjä
  2. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi
  3. Ines Golobic / Janja Kepec, Slovenia
  4. Synne Fjeldhaug / Haakon Saetra, Norja
  5. Amy Bray / Moira Bray, Iso-Britannia
  6. Francesca Goodwin / June Goodwin, Iso-Britannia

Lippu UK pieni
BRITISH INCLUSIVE DANCE SPORT FESTIVAL 14.-15.10.2017 STEVENAGE, ISO-BRITANNIA

Freestyle Single Woman 2 Debutant

  1. Jenni Anttila, Suomi

Single Woman 2 Debutant

  1. Jenni Anttila, Suomi

Freestyle Single Woman 1 Debutant

  1. Pirjo Pappila, Suomi

Single Woman 1 Amateur + Elite

5. Pirjo Pappila, Suomi


LIppu Hollanti pieni
CUIJK 2017 WORLD PARA DANCE SPORT INTERNATIONAL COMPETITION 14.–16.4.2017, CUIJK HOLLANTI

Combi 1 vakiotanssit

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  2. Reiner Kober / Birgitte Habben-Kober, Saksa
  3. Tim Bijker / Marleen Bolwijn, Hollanti
  4. André Meijer / Marion van Ginkel, Hollanti
  5. Sjuul Walboomers / Denise Walboomers, Hollanti

Combi 1 latinalaistanssit

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  2. Gary Lyness / Paula Moulton, Iso-Britannia
  3. Sjuul Walboomers / Denise Walboomers, Hollanti

Duo 1 vakiotanssit

  1. Valerii Bevziuk / Illona Slugnovyna, Ukraina
  2. Volodymyr Kernychvye / Snizhana Kernychna, Ukraina
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Duo 1 latinalaistanssit

  1. Valerii Bevziuk / Illona Slugnovyna, Ukraina
  2. Volodymyr Kernychvye / Snizhana Kernychna, Ukraina
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Duo 2 vakiotanssit

  1. Oeksandr Onischenko / Olena Chynca, Ukraina
  2. Pawel Karpinski / Joanna Reda, Puola
  3. Werner Kaiser / Brigitte Kroell, Itävalta
  4. Sander Deckx / Sofie Cox, Belgia
  5. Christiano Ecludes / Elia Silvana, Kap Verde
  6. Marcel Smet / Linda Kull, Belgia
  7. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi

Duo 2 latinalaistanssit

  1. Oleksandr Onishchenko / Olena Chynca, Ukraina
  2. Pawel Karpinski / Joanna Reda, Puola
  3. Werner Kaiser / Brigitte Kroell, Itävalta
  4. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi

LIppu Hollanti pieni
HOLLAND DANS SPEKTAKEL 14.–16.4.2017 CUIJK, HOLLANTI

14.4.2017

Debutant Single 1+2

  1. Heidi Hamari-Martimo, Suomi
  2. Seppo Mertala, Suomi
  3. Pirjo Pappila, Suomi
  4. Kaisa Ojala, Suomi

Debutant Single 1 Freestyle

  1. Pirjo Pappila, Suomi

15.4.2017

Debytant Duo 1

  1. Marja Koren / Nastija Fijolic, Slovenia
  2. Lugo Zander / Monika Topp, Saksa
  3. Connie Skov / Karina Frederiksen, Tanska
  4. Amaury Delau / Opheline Loridan, Belgia
  5. Raphael Dupriez / Sara Gregit, Belgia
  6. Kaisa Ojala / Pirjo Pappila, Suomi

Debytant Duo 2

  1. Seppo Mertala / Heidi Hamari-Martimo, Suomi
  2. Jan Antonsson / Teresé Antonsson, Ruotsi
  3. Frenze Huth / Gesine Nielsen, Saksa
  4. Stephanie Hollanders / Mary Groenendijk, Hollanti
  5. Jan Coenegracht / Nancy Willems, Belgia
  6. Ali Ben Azrak / Jennifer Guiot, Belgia
  7. Martin Morgane / Celine Verbecke, Belgia

Amateur Combi 1 latinalaistanssit

  1. Sofia Brenka / Sofia Prazdnova, Valkovenäjä
  2. Deja Kuclar Petrovic / Martina Smodis, Slovenia
  3. Nina Wabra Jakic / Anja Jersan, Slovenia
  4. Katy Neubauer / Katrin Siegert, Saksa
  5. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi
  6. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi
  7. Annika Schmalenberg / Cornelia Breindl, Saksa
  8. Arnold v.d. Klauw / Meriam v.d. Klauw, Hollanti

Sunnuntai 16.4.

Debytant Duo 1

  1. Marja Koren / Nastija Fijolec, Slovenia
  2. Connie Skov / Karina Frederiksen, Tanska
  3. Kaisa Ojala / Pirjo Pappila, Suomi

Debytant Duo 2

  1. Gesine Nielsen / Frenze Huth, Saksa
  2. Jan Antonsson / Teresé Antonsson, Ruotsi
  3. Seppo Mertala / Heidi Hamari-Martimo, Suomi
  4. Sander Smit / Annamarie Smit, Hollanti
  5. Nancy Willems / Jan Coenegrachts, Belgia

Amateur Combi 1 vakiotanssit

  1. Martina Smodis / Deja Kuclar Petrovic, Slovenia
  2. Sofia Prazdnova / Sofia Brenka, Valkovenäjä
  3. Nina Wabra Jakic / Anja Jersan, Slovenia
  4. Annika Välimaa / Sirkka Saarinen, Suomi
  5. Rosi van Dorpe / Jean-Claude van Dorpe, Belgia
  6. Jimmy van Onna / Kelly van Onna, Hollanti

Seniori Combi 1 vakiotanssit

  1. Reiner Kober / Birgit Habben-Kober, Saksa
  2. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi
  3. Anja Jansen / Annemiek van Bergen, Hollanti
  4. Plony v.d. Kaa / Karin Terbonssen, Hollanti
  5. Ben v Vugt / Arna v Vugt, Hollanti
  6. Arnold van der Klauw / Meriam van der Klauw, Hollanti

Lippu Slovakia pieni
IPC EUROPEAN CHAMPIONSHIPS (EUROOPAN MESTARUUSKILPAILUT) 29.-30.10.2016 KOSICE, SLOVAKIA

Combi 1 latinalaistanssit

  1. Peter Vidasic / Helena Kasicka, Slovakia
  2. Aliaksandr Liakhovich / Darya Kulsh, Valko-Venäjä
  3. Ihar Kuliashou / Hanna Siratsiuk, Valko-Venäjä
  4. Aliaksei Zukhtsikau / Veranika Kasach, Valko-Venäjä
  5. Sean Shabtay Ziv / Vital Zinger, Israel
  6. Valeriy Bevzyuk / Veronika Pedchenko, Ukraina
  7. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi

Combi 1 vakiotanssit

  1. Peter Vidasic / Helena Kasicka, Slovakia
  2. Aliaksei Zukhtsikau / Veranika Kasach, Valko-Venäjä
  3. Maros Olejar / Maria Gazdikova, Slovakia
  4. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  5. Juraj Adam / Petra Kolberova, Slovakia
  6. Gil Mazor / Anna Vaisbein, Israel
  7. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Suomi

Duo 1+2 latinalaistanssit

  1. Pawel Karpinski / Joanna Reda, Puola
  2. Oleksandr Onischenko / Olena Chynka, Ukraina
  3. Shlomo Dahan / Maytal Wax, Israel
  4. Werner Kaiser / Brigitte Kroell. Itävalta
  5. Vladimir Kernichny / Snejana Kernichnaya, Ukraina
  6. Sander Deckx / Sofie Cox, Belgia
  7. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  8. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Duo 2 vakiotanssit

  1. Oleksandr Onishchenko / Olena Chynka, Ukraina
  2. Pawel Karpinski / Joanna Reda, Puola
  3. Werner Kaiser / Brigitte Kroell, Itävalta
  4. Shlomo Dahan / Maytal Wax, Israel
  5. Sander Deckx / Sofie Cox, Belgia
  6. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi

Duo 1 vakiotanssit

  1. Valeriy Bevzyuk / Illona Slugovyna, Ukraina
  2. Vladimir Kernichny / Snejana Kernichnaya, Ukraina
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi
  4. Laszlo Mester Csiki / Tunde Ferenczi, Unkari

Lippu Belgia pieni
BELGIAN OPEN 1.-2.10.2017 HASSELT, BELGIA

Combi 1 latinalaistanssit

  1. Han Changwoo / Ryu Jini, Korea
  2. Kasicka Helena / Vidasic Peter, Slovakia
  3. El Harbas Nassim / Palazon Yebra Nayara, Espaja
  4. Gazdikova Maria / Olejar Maros, Slovakia
  5. Harju Tuuli / Pyykkönen Timo, Suomi
  6. Meissner Alina / Laschke Thomas, Saksa

Combi 1 vakiotanssit

  1. Jang Hyejeong / Lee Jaewoo, Korea
  2. Kasicka Helena / Vidasic Peter, Slovakia
  3. Noh Oknam / Jin Seoungmin, Korea
  4. Harju Tuuli / Pyykkönen Timo Suomi
  5. Kolberova Petra / Juraj Adam Slovakia
  6. Gazdikova Maria / Olejar Maros Slovakia
  7. Hakkarainen Mikko / Pajunen Tuija, Suomi

Lippu Venäjä pieni
CONTINENTS’ CUP (WORLD CUP) 9.–11.9.2016 PIETARI, VENÄJÄ

Combi 1 latinalaistanssit

  1. Kulsh Darya / Liachovich Aliaksandr, Valkovenäjä
  2. Siratsiuk Hanna / Kuliashou Ihar, Valkovenäjä
  3. Kasach Veranika / Zukhsikau Aliaksei, Valkovenäjä
  4. Ho Hei Man / Ma Wah Keung, Hong Kong
  5. Yau Sin Ting Holly / Wong Wo Chau, Hong Kong
  6. Harju Tuuli / Pyykkönen Timo, Suomi

Combi 1 vakiotanssit

  1. Kasicka Helena / Vidasic Peter, Slovakia
  2. Jang Hye-jeoung / Lee Jaewoo, Korea
  3. Kasach Veranika / Zukhsikau Aliaksei, Valkovenäjä
  4. Harju Tuuli / Pyykkönen Timo, Suomi
  5. Ho Hei Man / Ma Wah Keung, Hong Kong
  6. Aliakhnovich Alesia / Shylau Maksim, Valkovenäjä
  7. Sahaidukevich Yuliya / Kindziayeu Andrei, Valkovenäjä

LIppu Hollanti pieni
HOLLAND DANS SPEKTAKEL: DUTCH OPEN AND WORLD CUP 26.-27.3.2016 CUIJK, HOLLANTI

World Cup Combi 1 vakiotanssit

  1. Tuuli Harju / Timo Pyykkönen, Suomi 
  2. Birgit Habben-Kober / Reiner Kober, Saksa
  3. Marleen Bolwijn / Tim Bijkers, Hollanti
  4. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Suomi
  5. Marion van Ginkel / Andre Meijer, Hollanti
  6. Sjuul Walboomers / Denise Walboomers, Hollanti

World Cup Combi 1 latinalaistanssit

  1. Nassin el Habbas / Nayara Palazon, Espanja
  2. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  3. Chaeli Mycroft / Damian Michaels, Etelä-Afrikka
  4. Veronique ten Brink / Eugene Terbonssen, Hollanti
  5. Sjuul Walboomers / Denise Walboomers, Hollanti
  6. Else Piek / Nanda Kuijltjes, Hollanti

World Cup Duo 1 vakiotanssit

  1. Melanie Baptista / Kim Vandersteen, Belgia
  2. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi
  3. Margareth de Wilde / Tineke vd Linde, Hollanti
  4. Bianca Bakker / Maaike Kersten, Hollanti
  5. Greet Kenis / Klaartje Peeters, Belgia

World Cup Duo 1 latinalaistanssit

  1. Jessica v Schaik / Carla Stolwijk, Hollanti
  2. Kim Vandersteen / Melanie Baptista, Belgia
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi
  4. Joep Kurstjens / Iris Kurstjens, Hollanti
  5. Klaartje Peeters / Greet Kenis, Belgia
  6. Margareth de Wilde / Tineke vd Linde, Hollanti

Senior Combi 1 vakiotanssit

  1. Birgit Habben-Kober / Reiner Kober, Saksa
  2. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi
  3. Anja Jansen / Annemiek van Bergen, Hollanti
  4. Marja-Terttu Lindfors / Otto Räsänen, Suomi
  5. Arnold van der Klauw / Meriam van der Klauw, Hollanti

Amateur Duo 2 vakiotanssit

  1. Amy Bray / Abbie-Gayle Higgins, Iso-Britannia
  2. Devona Boessen / Shardee Boessen, Belgia
  3. Jean-Claude VanDorpe / Rosi VanDorpe, Belgia
  4. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Suomi
  5. Danny Castien / Miranda Moleman, Hollanti
  6. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi

Amateur Duo 2 latinalaistanssit

  1. Amy Bray / Abbie-Gayle Higgins, Iso-Britannia
  2. Ron de Fiouw / Marisca van der Pol, Hollanti
  3. Devona Boessen / Shardee Boessen, Belgia
  4. Jordy de Klein / Cindy Roelofsen, Hollanti
  5. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  6. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Suomi

Amateur Combi 1 latinalaistanssit

  1. Sofia Brenka / Sofia Prazdnova, Valko-Venäjä
  2. Alina Meissner / Thomas Laschke, Saksa
  3. Deja Kuclar Petrovic / Ines Golobic, Slovenia
  4. Nicole Kuster / Dagmar ter Pelkwijk, Hollanti
  5. Nastija Fijolic / Sara Strirn, Hollanti
  6. Johnny Pedersen / Lena Serjero, Tanska
  7. – 9. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi
Debutant Duo 1 (lauantai)

  1. Bo Christiansen / Karina Frederiksen, Tanska
  2. Martina Smodis / Nastija Fijolic, Slovenia
  3. Regina Dill / Nicole Wiedemann, Saksa
  4. Seppo Mertala / Pirjo Pappila, Suomi
  5. Anita Holman / Wim Alberts, Hollanti
  6. Anne Walter / Andrea Krause, Saksa

Debutant Duo 1 (sunnuntai)

  1. Bo Christiansen / Karina Frederiksen, Tanska
  2. Regina Dill / Nicole Wiedemann, Saksa
  3. Martina Smodis / Nastija Fijolic, Slovenia
  4. Seppo Mertala / Pirjo Pappila, Suomi
  5. Anne Walter / Andrea Krause, Saksa
  6. Chantal Willemse / Marja van der Berg, Hollanti

Lippu Italia pieni
2015 IPC WDS WORLD CHAMPIONSHIP (MM-KILPAILUT) 7.-8.11.2015 ROOMA, ITALIA

Duo Standard Class 1

  1. Hye-Jeong Jang / Young-Ho Lee, Etelä-Korea
  2. Illona Slugovyna / Valeriy Bevzyuk, Ukraina
  3. Maria Peña / Eduardo Nuñez, Meksiko
  4. Ruzanna Kazarian / Aleksei Fotin, Venäjä
  5. Snejana Kernichnaya / Vladimir Kernichny, Ukraina
  6. Karin Antell / Gustav Antell, Suomi

Combi Standard Class 1

  1. Helena Kasicka / Peter Vidasic, Slovakia
  2. Hye-Jeong Jang / Jaewoo Lee, Etelä-Korea
  3. Veranika Kasach / Aliaksei Zukhtsikau, Valko-Venäjä
  4. Aidana Beglenova / Ardak Otorbayev, Kazakstan
  5. Maria Gazdikova / Maros Olejar, Slovakia
  6. Anastasia Vasilenko / Kirill Kiriukhantsev, Venäjä
  7. Anna Vaishbein / Gil Mazor, Israel
  8. Tuuli Harju / Timo Pyykkönen, Suomi
  9. Yoko Ada / Mitsutero Ada, Japani
  10. Marlen Bolwijn / Timotheus Bijker, Hollanti
  11. – 12 Birgit Habben-Kober / Reiner Kober, Saksa

11. – 12. Piera Monica Favini / Massimo Calo, Italia

    13. Bodil Sørensen / Bjorn Sørensen, Norja

Combi Latin Class 1

  1. Darya Kulsh / Aliaksandr Liakhovich, Valko-Venäjä
  2. Helena Kasicka / Peter Vidasic, Slovakia
  3. Hanna Siratsiuk / Ihar Kuliashou, Valko-Venäjä
  4. Veranika Kasach / Aliaksei Zukhtsikau, Valko-Venäjä
  5. Nayara Palazon Yebra / Nassin El Harbas Yala, Espanja
  6. Veronika Pedchenko / Valeriy Bevzyuk, Ukraina
  7. Vital Zinger / Sean Ziv, Israel
  8. Maria Gazdikova / Maros Olejar, Slovakia
  9. Annastasya Bradinsky / Meni Glass, Israel
  10. Tuuli Harju / Timo Pyykkönen, Suomi

Lippu Venäjä pieni
CONTINENTS’ CUP (WORLD CUP) 5.-6.9.2015 PIETARI, VENÄJÄ

World Cup Combi 1 Vakiotanssit

  1. Hye-Jeong Jang / Jaewoo Lee, Korea
  2. Veranika Kasach / Aliaksei Zuhktsikau, Valko-Venäjä
  3. Anastasia Vasilenko / Kirill Kiryukhatntsev, Venäjä
  4. Aidana Beglenova / Ardak Otorbayev, Kasakstan
  5. Hei Man Ho / Wah Keung Ma, Hong Kong
  6. Tuuli Harju / Timo Pyykkönen, Suomi
  7. Maria Kotmanova / Viktor Pogorelov, Venäjä
  8. Eva Birken-Sperl / Johann Kaschuba, Saksa
  9. Tuija Pajunen / Mikko Hakkarainen, Suomi
  10. Pirjo Malmberg-Tarvonen / Stig Tarvonen, Suomi
World Cup Combi 1 Latinalaistanssit
  1. Darya Kulsh / Aliaksandr Liakhovich, Valko-Venäjä
  2. Hanna Siratsiuk / Ihar Kuliashou, Valko-Venäjä
  3. Veranika Kasach / Aliaksei Zuhktsikau, Valko-Venäjä
  4. Hei Man Ho / Wah Keung Ma, Hong Kong
  5. Vital Zinger / Sean Ziv, Israel
  6. Holly Yau / Wo Chau Wong, Hong Kong
  7. Maria Nesterova / Sergey Zorin, Venäjä
  8. Tuuli Harju / Timo Pyykkönen, Suomi
  9. Liron Barak / Shimon Hatam, Israel
  10. Anastasiya Braginsky / Meni Glass, Israel

LIppu Hollanti pieni
HOLLAND DANS SPEKTAKEL: DUTCH OPEN AND WORLD CUP 4.-5.4.2015 CUIJK, HOLLANTI

Amateur Duo 1 Latinalaistanssit

  1. Annika Schmalenberg / Nicole Wodrich, Saksa
  2. Sjuul Walboomers / Denise Walboomers, Hollanti
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi
  4. Else Piek / Nanda Kuijltjes, Hollanti
  5. Diederik Couwenberg / Marijke Couwenberg, Hollanti
  6. Amaury Deleu / Catharine Fievet, Belgia

Amateur Duo 2 Latinalaistanssit

  1. Daniel Jezmanowski / Agata Wojciechowska, Puola
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  3. Cindy Manshoven / Stephi Jacquemijn, Belgia
  4. Miranda vd Heuvel / Marleen Merkus, Hollanti
  5. Mathieu Kerstens / Marleen Caspers, Hollanti
  6. Jordy de Klein / Cindy Roelofsen, Hollanti

Amateur Duo 2 Vakiotanssit

  1. Frans Bruinse / Coby Kers, Hollanti
  2. Marcel Smets / Linda Kull, Belgia
  3. Robert Daling / Ellis de Boer, Hollanti
  4. Conny Keijzer / Margriet Doorenspleet, Hollanti
  5. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  6. Danny Castien / Miranda Moleman, Hollanti

Amateur Combi 1 Latinalaistanssit

  1. Chaeli Mycroft / Damian Michaels, Etelä-Afrikka
  2. Vesna Rom / Ines Golobic, Slovenia
  3. Annika Välimaa / Sirkka Saarinen, Suomi
  4. Else Piek / Nanda Kuijltjes, Hollanti
  5. Silvia Manders / Kaja v Vugt, Hollanti
  6. Henk Classens / Jolanda de Jong, Hollanti

Amateur Combi 1 Vakiotanssit

  1. Chaeli Mycroft / Damian Michaels, Etelä-Afrikka
  2. Tuija Pajunen / Mikko Hakkarainen, Suomi
  3. Ines Golobic / Vesna Rom, Slovenia
  4. Klaartje Peeters / Heidi Samec, Belgia
  5. Annika Välimaa / Sirkka Saarinen, Suomi
  6. Annika Schmalenberg / Cornelia Breindl, Saksa

Senior Combi 1 Vakiotanssit

  1. Birgit Habben-Kober / Reiner Kober, Saksa
  2. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi
  3. Anja Jansen / Annemiek v Bergen, Hollanti
  4. Plony vd Kaa / Karin Terbonssen, Hollanti
  5. Bodil Sorensen / Bjorn Sorensen, Norja
  6. Arnold vd Klauw / Meriam vd Klauw, Hollanti

World Cup Duo 1 Latinalaistanssit

  1. Leevi Ketola / Zaida-Esther Launis, Suomi
  2. Klaartje Peeters / Margreet Kenis, Belgia
  3. Jessica v Schaik / Carla Stolwijk, Hollanti
  4. Margreet de Wilde / Tineke vd Linde, Hollanti
  5. Kim Vandersteen / Melanie Baptista-Picoto, Belgia
  6. Joep Kurstjens / Iris Kurstjens, Hollanti

World Cup Duo 1 Vakiotanssit

  1. Leevi Ketola / Zaida-Esther Launis, Suomi
  2. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi
  3. Greet Kenis / Klaartje Peeters, Belgia
  4. Margareth de Wilde / Tineke vd Linde, Hollanti

World Cup Combi 1 Latinalaistanssit

  1. Karina Frederiksen / Jonas Rasmussen, Tanska
  2. Silke Jansen / Frauke Jansen, Belgia
  3. Tuuli Harju / Marko Ukkola, Suomi
  4. Sjuul Walboomers / Denise Walboomers, Hollanti

World Cup Combi 1 Vakiotanssit

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Suomi
  2. Brigitte Kober / Reiner Kober, Saksa
  3. Tim Bijker / Marleen Bolwijn, Hollanti
  4. Frauke Jansen / Silke Jansen, Belgia
  5. Sjuul Walboomers / Denise Walboomers, Hollanti
  6. Arna v Vugt / Ben v Vugt, Hollanti
  7. Henk Classens / Jolanda de Jong, Hollanti

Lippu Malta pieni
MALTA DANCE SPECTACULAR 29.-30.11.2014 VALLETTA, MALTA

Combi Ballroom Championship class 1

  1. Tim Bijker / Marleen Bolwijn, Hollanti
  2. Reinar Kober / Birgit Habber-Kober, Saksa
  3. Michael Dvorzak / Julia Nagyova, Slovakia
  4. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Suomi

Lippu Puola pieni
PYÖRÄTUOLITANSSIN EM-KILPAILUT 8.-9.11.2014 LOMIANKI, PUOLA

Combi 1 Vakiotanssit

1. Aliaksei Zukhtsikau / Veranika Kasack, Valkovenäjä
2. Peter Vidasic / Helena Kasicka, Slovakia
3. Maros Olejar / Maria Gazdikova, Slovakia
9. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Suomi

Combi 1 Latinalaistanssit

1. Ihar Kuliashou / Hanna Siratsiuk, Valko-Venäjä
2. Peter Vidasic / Helena Kasicka, Slovakia
3. Aliaksei Zukhtsikau / Veranika Kasach, Valko-Venäjä
7. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Suomi

Duo 1 + 2 Vakiot 

1. Ivan Sivak / Nadiia Sivak, Ukraina
2. Sergey Antonov / Aleksandra Berdnik, Venäjä
3. Dimitry Torgunakov / Irina Gordeeva, Venäjä
11. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Single 1 Naiset 

1. Darya Kulsh, Valko-Venäjä
2. Magdalena Matusiak, Puola
3. Vital Zinger, Israel
6. Tuuli Harju, Suomi
7. Tinja Toivonen, Suomi

Lippu Belgia pieni
BELGIAN OPEN–KILPAILU 27.-28.9.2014 LOMMEL, BELGIA

Single Ladies 2 (yhdistetty)

  1. Katarzyna Błoch, Puola
  2. Sanja Vukasinovic, Itävalta
  3. Tinja Toivonen, Suomi

LIppu Hollanti pieni
HOLLAND DANS SPEKTAKEL: DUTCH OPEN AND WORLD CUP 19.-20.4.2014 CUIJK, HOLLAND

19.4.2014

D-klasse combi 1 Standard
5. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi
11.-13. Reino Laapotti / Sanna Sihvola, Suomi

D-klasse combi 2 Standard
16. Pekka Laine / Teija Kustula, Suomi

A-klasse duo 1 Latin
2. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi

A-klasse duo 2 Standard
2. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Suomi
4. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi

A-klasse combi 1 Latin
4. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Suomi

20.4.2014

D-klasse combi 1 Standard
1. Annika Välimaa / Sirkka Saarinen, Suomi
11.-12. Reino Laapotti / Sanna Sihvola, Suomi

D-klasse combi 2 Standard
14.-15. Pekka Laine / Teija Kustula, Suomi

Senior combi 1 Standard
2. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi

A-klasse duo 1 Standard
3. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi

A-klasse duo 2 Latin
1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Suomi

A-klasse combi 1 Standard
1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Suomi
4. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Suomi
15.-16. Marja-Terttu Lindfors / Otto Räsänen, Suomi

World Cup duo 1 Standard
1. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi


LIppu Hollanti pieni
HOLLAND DANS SPEKTAKEL: DUTCH OPEN AND WORLD CUP 30.-31.3.2013 CUIJK, HOLLAND

30.3.2013

Debutant combi 1
4. Tuuli Harju / Marko Ukkola, Suomi

Debutant duo 1
1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi

Debutant duo 2

2. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Suomi

4. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi

31.3.2013

Debutant combi 1
1. Tuuli Harju / Marko Ukkola, Suomi

Debutant duo 1
1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi

Debutant duo 2
2. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Suomi
3. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi

Senior combi 1 Standard
4. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi

Amateur combi 1 Standard
14. Marja Terttu Lindfors / Otto Räsänen, Suomi
World cup duo 1 Standard
2. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi
World cup combi 1 Standard
13. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi