Kilpailutuloksia Suomesta

1. KANSALLINEN ETÄKILPAILU 2021

Tulokset Etäkilpailu 2021-5

Tulokset kategorioittain

Combi avoin hidas valssi

Combi avoin tango

Combi avoin samba

Combi avoin cha cha

Duo avoin hidas valssi

Duo avoin tango

Duo avoin samba

Duo avoin cha cha

Single tulokas avoin

Single avoin hidas valssi

Single avoin tango

Single avoin samba

Single avoin jive


VALTAKUNNALLISET TANSSIKILPAILUT 19.9.2020 LINNANMAAN LIIKUNTAHALLI, OULU

Tulokset Oulu 2020-09-19


Lippu Suomi mini
SM- JA SUOMI OPEN–KILPAILU
8.3.2020 LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Tulokset SM- ja Suomi Open -kilpailu 2020-03-08


TAMPERE OPEN 2.–4.8.2019 HERVANNAN VAPAA-AIKAKESKUS, TAMPERE

Tulokset Tampere Open -kilpailu 2019-08-04_02


KUOPIO TANSSII JA KELLOO–KILPAILU 16.6.2019 HATSALAN KLASSINEN KOULU, KUOPIO

Tulokset Kuopio Tanssii ja Kelloo -kilpailu 2019-06-16


VALTAKUNNALLISET TANSSIKILPAILUT 6.4.2019 LINNANMAAN LIIKUNTAHALLI, OULU

Tulokset Oulu 2019-04-06


Lippu Suomi mini
SM- JA TANSSI ESTOITTA–KILPAILU 2.3.2019 VALIDIA KUNTOUTUS HELSINKI

Tulokset SM- ja Suomi Open -kilpailu 2019-03-02


MEGADANCE-KILPAILU 27.1.2019 LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Tulokset MegaDance-kilpailu 2019-01-27


HELSINKI OPEN 2018–KILPAILU 24.8.2018 HELSINGIN MESSUKESKUS

Tulokset Helsinki Open -kilpailu 2018-08-24


Lippu Suomi mini
SM- JA SUOMI OPEN–KILPAILU 2.-3.3.2018 VALIDIA KUNTOUTUS HELSINKI

Tulokset SM- ja Suomi Open -kilpailu 2018-03-03_02


KANSALLINEN LUMIVAKIOT-VAKIOTANSSIKILPAILU 28.1.2018 VALIDIA KUNTOUTUS HELSINKI

Tulokset Lumivakiot 2018-01-28


KANSALLINEN 1. MEGADANCE-KILPAILU 3.12.2017 LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Tulokset MegaDance-kilpailu 2017-12-03


Lippu Suomi mini
SM- JA SUOMI OPEN–KILPAILU 17.-18.3.2017 HELSINGISSÄ

Tulokset SM- ja Suomi Open -kilpailu 2017-03-18_17

VALIDIA KUNTOUTUS 18.3.

Single naiset 2

Freestyle single naiset 1

Combi tulokas 1

Combi tulokas 2

Duo tulokas 1+2

Seniori combi 1

Single tulokas 1

Single tulokas 2

Single champion naiset 1+2

MESSUKESKUS 17.3. – Finland Open 2017

Combi vakiot 1

Combi lattarit 1+2

Duo vakiot 1+2

Duo lattarit 1+2


AVOIN KANSALLINEN 1. LUMIVAKIOT-VAKIOTANSSIKILPAILU 28.1.2017 VALIDIA KUNTOUTUS HELSINKI

Tulokset Lumivakiot 2017-01-28


Lippu Suomi mini
2016 IPC WHEELCHAIR DANCE SPORT + SM- JA SUOMI OPEN–KILPAILU 30.4.-1.5.2016 KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

IPC INTERNATIONAL COMPETITION

Combi Standard 1

  1. Peter Vidasik / Helena Kašická, Slovakia
  2. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  3. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Suomi
  4. Tim Bijker / Marleen Bolwijn, Hollanti

Combi Standard 2

  1. Stanislav Sheshukov / Tatiana Skvortsova, Venäjä
  2. Andri Tovstyi / Natalia Kolesova, Ukraina
  3. Dmytro Churchun / Nadia Sivak, Ukraina
  4. Marek Zaborovski / Katarzyna Bloch, Puola
  5. Mykhaylo Saveliev / Nataliia Bespalova, Ukraina

Combi Latin 1

  1. Valeriy Bevziuk / Veronika Pedchenko, Ukraina
  2. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju,  Suomi

Combi Latin 2

  1. Maksim Sedakov / Svetlana Kukushkina, Venäjä
  2. Viacheslav Osipov / Galina Ryzhkova, Venäjä
  3. Marek Zaborovski / Katarzyna Bloch, Puola
  4. Sergey Antonov / Anna Bogatyreva, Venäjä
  5. Gary Lyness / Paula Moulton, Iso-Britannia
  6. Iko Iakobidze / Ketevan Zazanashvili, Georgia

Duo Standard 2 (combined)

  1. Ivan Sivak / Nadia Sivak, Ukraina
  2. Werner Keiser / Brigitte Kroel, Itävalta
  3. Ivan Selinski / Mariia Maraleva, Venäjä
  4. Cornelis van Roon / Mij Ang Chen, Hollanti
  5. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  6. Marcel Smet / Linda Küll, Belgia
  7. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Duo Latin 2 (combined)

  1. Ivan Sivak / Nadia Sivak, Ukraina
  2. Ivan Selinski / Maria Maraleva, Venäjä
  3. Werner Keiser / Brigitte Kroel, Itävalta
  4. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  5. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Single Ladies 2 (combined)

  1. Galina Ryzhkova, Venäjä
  2. Sanja Vukasonovic, Itävalta
  3. Katarzyna Bloch, Puola
  4. Brigitte Kroell, Itävalta
  5. Kseniia Giniatullina, Venäjä
  6. Pamela Heymanns, Saksa

Single Men 2

  1. Maksim Sedakov, Venäjä
  2. Erik Machens, Saksa
  3. Sergey Antonov, Venäjä
  4. Robert Pleininger, Itävalta
  5. Ivan Selinski, Venäjä

SUOMEN MESTARUUSKILPAILU

Combi vakiot 1

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola
  2. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Pirpy Tampere

Duo vakiot 2 (yhdistetty)

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Pirpy Tampere
  2. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, UP Helsinki
  3. Kalle Andersson / Hanna Ihantola, Pirpy Tampere
  4. Gustav Antell / Karin Antell, Wendarit Porvoo

Duo lattarit 1

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Pirpy Tampere
  2. Gustav Antell / Karin Antell, Wendarit Porvoo

Duo lattarit 2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, UP Helsinki
  2. Kalle Andersson / Hanna Ihantola, Pirpy Tampere

Single naiset 1

  1. Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola
  2. Tinja Toivonen, Wendarit Porvoo

Single naiset 2

  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Sirpa Leppänen, Pirpy Tampere

SUOMI OPEN–KILPAILU

Combi tulokas 1 (lauantai)

  1. Jouko Patokoski / Sinikka Myllyoja, Suomi
  2. Sirkka Saarinen / Pia Koponen, Suomi
  3. Minna Kaasalainen / Hanna Palviainen, Suomi
  4. Joni Tyynelä / Miisa Niittyniemi, Suomi
  5. Maija-Liisa Korhonen / Sari Siekkeli, Suomi

Combi tulokas 1 (sunnuntai)

  1. Sirkka Saarinen / Pia Koponen, Suomi
  2. Jouko Patokoski / Sinikka Myllyoja, Suomi
  3. Minna Kaasalainen / Hanna Palviainen, Suomi
  4. Joni Tyynelä / Miisa Niittyniemi, Suomi
  5. Maija-Liisa Kohonen / Sari Siekkeli, Suomi

Combi tulokas 2 (lauantai)

  1. Markus Vogel / Elisabeth Klimmeck, Saksa
  2. Esa Lappalainen / Aino Tammisto, Suomi
  3. Anna Kovács-Voipio / Annamari Pulliainen, Suomi
  4. Maria Saarela / Emma Honkanen, Suomi
  5. Markus Mäkelä / Päivi Tegelberg, Suomi

Combi tulokas 2 (sunnuntai)

  1. Markus Vogel / Elisabeth Klimmeck, Saksa
  2. Anna Kovács-Voipio / Annamari Pulliainen, Suomi
  3. Maria Saarela / Emma Honkanen, Suomi
  4. Markus Mäkelä / Päivi Tegelberg, Suomi

Combi Champion Standard 1 (yhdistetty)

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  2. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Suomi
  3. Manfred Haak / Christine Engeldhardt, Suomi

Duo Champion Standard 2 (yhdistetty)

  1. Annika Schmalenberg / Nicole Wodrich, Saksa
  2. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  3. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Suomi
  4. Kalle Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  5. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Combi Pre-champion Standard 2

  1. André Eichhorn / Marina Eichhorn, Saksa
  2. Jyrki Vesikko / Sari Mukkala, Suomi
  3. Pekka Laine / Teija Kustula, Suomi

Combi Pre-champion Latin 2

  1. André Eichhorn / Marina Eichhorn, Saksa
  2. Jyrki Vesikko / Sari Mukkala, Suomi

Duo tulokas 2 yhdistetty (lauantai)

  1. Seppo Mertala / Heidi Hamari-Martimo, Suomi
  2. Rami Isomäki / Janette Isomäki, Suomi

Duo tulokas 2 yhdistetty (sunnuntai)

  1. Seppo Mertala / Heidi Hamari-Martimo, Suomi
  2. Rami Isomäki / Janette Isomäki, Suomi

Duo Champion Latin 1

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  2. Annika Schmalenberg / Nicole Wodrich, Saksa
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Duo Champion Latin 2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Suomi
  2. Kalle Andersson / Hanna Ihantola, Suomi

Senior Combi Standard 2 (yhdistetty)

  1. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi
  2. Manfred Haak / Christine Engeldhardt, Saksa
  3. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Suomi

Single tulokas 1 (lauantai)

  1. Annika Schmalenberg, Saksa
  2. Tomi Salo, Suomi
  3. Pirjo Pappila, Suomi
  4. Pasi Tohmo, Suomi
  5. Karoliina Välimäki, Suomi

Single tulokas 1 (sunnuntai)

  1. Annika Schmalenberg, Saksa
  2. Tomi Salo, Suomi
  3. Pirjo Pappila, Suomi
  4. Pasi Tohmo, Suomi
  5. Karoliina Välimäki, Suomi

Single tulokas 2 (lauantai)

  1. Nicole Wodrich, Saksa
  2. Heidi Hamari-Martimo, Suomi
  3. Jenni Anttila, Suomi
  4. Seppo Mertala, Suomi

Single tulokas 2 (sunnuntai)

  1. Nicole Wodrich, Saksa
  2. Heidi Hamari-Martimo, Suomi
  3. Seppo Mertala, Suomi
  4. Jenni Anttila, Suomi

Single Champion Ladies 1

  1. Tuuli Harju, Suomi
  2. Tinja Toivonen, Suomi

Single Champion Ladies 2

  1. Birgitta Starast, Suomi
  2. Sirpa Leppänen, Suomi

Tuomarit: Mikko Ahti FI, Katarina Baluchova SK, Corrie von Hugten NL, Iwona Ciok PL, Carola Tuokko FI, Konstantin Vasilev RU, Michael Webel GE.


HARJOITUSKILPAILU 30.1.2016 VALIDIA KUNTOUTUS HELSINKI

Combi tulokas

  1. Jouko Patokoski / Sinikka Myllyoja, Tanssii Tätien Kanssa Tornio
  2. Joni Tyynelä / Miisa Niittyniemi, Keski-Suomen pt-tanssijat Jyväskylä

Combi pre-champion vakiot 2

  1. Jyrki Vesikko / Sari Mukkala, Stepping Out Oulu

Combi pre-champion lattarit 2

  1. Jyrki Vesikko / Sari Mukkala, Stepping Out Oulu

Combi champion vakiot 1

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola
  2. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Wendarit Porvoo

Combi champion lattarit 1

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola

Duo tulokas

  1. Seppo Mertala / Heidi Hamari-Martimo, Stepping Out Oulu
  2. Pirjo Pappila / Veera Kuurlunti, Stepping Out Oulu

Duo champion vakiot 1+2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, UP Helsinki / Wendarit Porvoo
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Pirpy Tampere
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Wendarit Porvoo

Duo champion lattarit 1+2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, UP Helsinki / Wendarit Porvoo
  2. Gustav Antell / Karin Antell, Wendarit Porvoo
  3. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Pirpy Tampere

Single tulokas

  1. Heidi Hamari-Martimo, Stepping Out Oulu
  2. Jenni Anttila, Tanssii Tätien Kanssa Tornio
  3. Pasi Tohmo, UP Helsinki

Single champion naiset + miehet 1+2

  1. Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola
  2. Birgitta Starast, UP Helsinki
  3. Karin Antell, Wendarit Porvoo
  4. Gustav Antell, Wendarit Porvoo
  5. Tinja Toivonen, Wendarit Porvoo

KANSALLINEN 2. HOT LATIN–KILPAILU 17.10.2015 LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Combi tulokas 2
  1. Jyrki Vesikko / Sari Mukkala, Stepping Out Oulu
  2. Emma Honkanen / Marja Saarela, Kieroon Kelloojat Kuopio

Duo champion lattarit 1+2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, UP Helsinki / Wendarit Porvoo
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Pirpy Tampere
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Wendarit Porvoo

ERILLISKILPAILU

Combi tulokas cha cha 1+2
  1. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Wendarit Porvoo
  2. Jyrki Vesikko / Sari Mukkala, Stepping Out Oulu
Single tulokas samba 1
  1. Pasi Tohmo, UP Helsinki

Single champion lattarit naiset 1

  1. Tuuli Harju, UP Helsinki
  2. Tinja Toivonen, Wendarit Porvoo
  3. Karin Antell, Wendarit Porvoo
Single champion lattarit naiset 2
  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Hanna Ihantola, Pirpy Tampere
Single champion lattarit miehet 1+2
  1. Karl Andersson, Pirpy Tampere
  2. Gustav Antell, Wendarit Porvoo

Tuomarit: Mikko Ahti, Harri Kokkonen ja Carola Tuokko.
Luokittelijat: Johanna Jaakonaho ja Ritva Rahkonen.


Lippu Suomi mini
SM- JA SUOMI OPEN–KILPAILUT 15.3.2015 KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

SUOMEN MESTARUUSKILPAILU

Combi vakiot 1

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Kouvola / Helsinki
  2. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Tampere
  3. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo

Duo vakiot 1

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Tampere
  2. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo
  3. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere

Duo lattarit 1

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Tampere
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo

Single 1

  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Gustav Antell, Porvoo
  3. Karin Antell, Porvoo

SUOMI OPEN–KILPAILU

Combi tulokas 1

  1. Jouko Patokoski / Sinikka Myllyoja, Simo / Kemi
  2. Taru Vuolle / Maija-Liisa Korhonen, Jyväskylä

Combi tulokas 2

  1. Jyrki Vesikko / Sari Mukkala, Oulu
  2. Raija Pesonen / Jenni Anttila, Tornio / Simo
  3. Pekka Laine / Teija Kustula, Jyväskylä
  4. Valtteri Aromäki / Laura Aro, Tampere

Combi pre-champion vakiot 1

  1. Sirpa Leppänen / Helmiina Luoma, Tampere
  2. Annika Välimaa / Sirkka Saarinen, Tampere
  3. Timo Ikonen / Marju Väisänen, Tampere

Combi pre-champion lattarit 1

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Kouvola / Helsinki
  2. Annika Välimaa / Sirkka Saarinen, Tampere
  3. Sirpa Leppänen / Helmiina Luoma, Tampere

Combi lavatanssi

  1. Jouko Patokoski / Sinikka Myllyoja, Simo / Tornio
  2. Teija Kustula / Virpi Nieminen, Jyväskylä
  3. Raija Pesonen / Jenni Anttila, Tornio / Simo

Duo lavatanssi

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Tampere
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere

Single 1

  1. Hanna Ihantola, Tampere
  2. Karl Andersson, Porvoo
  3. Pasi Tohmo, Vihti

Tuomarit: Mikko Ahti FI, Tuula Brofeldt FI, Ray Bulpitt GB, Harri Kokkonen FI ja Carola Tuokko FI
Luokittelijat: Johanna Jaakonaho ja Ritva Rahkonen.


HOT LATIN–KILPAILU 15.6.2014 KOKONHALLI, PORVOO

Duo champion 2 (yhdistetty)

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Helsinki / Porvoo
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo

ERILLISKILPAILU

Combi tulokas cha cha 1

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Kouvola / Helsinki
  2. Annika Skog / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  3. Marja-Terttu Lindfors / Otto Räsänen, Porvoo

Single 1 (samba ja cha cha)

  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Tinja Toivonen, Porvoo
  3. Karin Antell, Porvoo
  4. Gustav Antell, Porvoo
  5. Annika Skog, Porvoo
  6. Tomi Salo, Vantaa
  7. Marja-Terttu Lindfors, Porvoo

Single 2 (samba ja cha cha)

  1. Birgitta Starast, Helsinki
  2. Hanna Ihantola, Tampere
  3. Karl Andersson, Porvoo

Lippu Suomi mini
SM- JA 1. SUOMI OPEN–KILPAILUT 23.3.2014 KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

Suomen mestaruuskilpailu

Combi champion vakiot 1

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Kouvola / Helsinki
  2. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Tampere
  3. Denise Walboomers / Sirkka Saarinen, Tampere
  4. Jukka Liedenpohja / Aino Tammisto, Tampere
  5. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors , Porvoo

Duo champion vakiot 1

  1. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo
  2. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Tampere

Duo champion vakiot 2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Helsinki / Porvoo
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere

Duo champion lattarit 1

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Tampere
  2. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo

Duo champion lattarit 2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Helsinki / Porvoo
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere

Suomi Open–kilpailu

Combi tulokas 1

  1. Annika Välimaa / Sirkka Saarinen, Tampere
  2. Arja Kalliokoski / Mervi Ikonen, Mikkeli
  3. Olavi Esala / Kati-Maija Kallioniemi, Tampere
  4. Hannu Telenius / Pirjo Leppälä, Tampere
  5. Riikka Seppälä / Taina Saha, Tampere

Combi tulokas 2

  1. Markus Pohja / Riikka Keinänen, Tampere
  2. Pekka Laine / Teija Kustula, Jyväskylä
  3. Valtteri Aromäki / Laura Aro, Tampere

Combi pre-champion vakiot 2

  1. Toni Aho / Sarianna Makkonen, Tampere
  2. Timo Ikonen / Marjo Väisänen, Tampere

Single 1

  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Karin Antell, Porvoo
  3. Tinja Toivonen, Porvoo
  4. Gustav Antell, Porvoo
  5. Zaida-Ester Launis, Tampere
  6. Tomi Salo, Vantaa
  7. Pasi Tohmo, Vihti

Single 2

  1. Birgitta Starast, Helsinki
  2. Leevi Ketola, Tampere
  3. Hanna Ihantola, Porvoo
  4. Karl Andersson, Porvoo
  5. Miika Isoviita, Tampere

Tuomarit: Mikko Ahti, Päivi Honkanen, Harri Kokkonen, Taina Puujalka ja Carola Tuokko
Luokittelijat: Johanna Jaakonaho ja Ritva Rahkonen.


Lippu Suomi mini
SM- JA SUOMI OPEN–KILPAILUT 22.9.2013 KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

SUOMEN MESTARUUSKILPAILU

Single 1

  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Karin Antell, Porvoo
  3. Tinja Toivonen, Porvoo
  4. Gustav Antell, Porvoo
  5. Sirkka Saarinen, Tampere

Duo pre-champion lattarit 1

  1. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo

Duo pre-champion lattarit 2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Helsinki / Porvoo

Combi tulokas 1

  1. Annika Välimaa / Sirkka Saarinen, Tampere
  2. Timo Ikonen / Marju Väisänen, Tampere
  3. Juuso Karhunen / Mari Viitanen, Tampere
  4. Taina Saha / Riikka Seppälä, Tampere

Combi tulokas 2

  1. Toni Aho / Sarianna Makkonen, Tampere
  2. Pekka Laine / Teija Kustula, Jyväskylä
  3. Valtteri Aromäki / Laura Aro, Tampere
  4. Janne Lehtinen / Tiina Repo, Tampere

Combi pre-champion lattarit 1

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Kouvola / Helsinki
  2. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  3. Juha Hinkkanen / Leila Gynther, Kotka

Single 2

  1. Leevi Ketola, Tampere
  2. Birgitta Starast, Helsinki
  3. Hanna Ihantola, Tampere
  4. Karl Andersson, Porvoo

Duo pre-champion vakiot 2

  1. Birgitta Starast / Tinja Toivonen, Helsinki / Porvoo
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere

Duo pre-champion vakiot 1

  1. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo
  2. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Tampere

Combi pre-champion vakiot 1

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Kouvola / Helsinki
  2. Mikko Hakkarainen / Tuija Pajunen, Tampere
  3. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  4. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
  5. Juha Hinkkanen / Leila Gynther, Kotka

SUOMI OPEN–KILPAILU

Combi vakiot 1

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Kouvola / Helsinki
  2. Tuija Pajunen / Kati Kallioniemi, Tampere
  3. Juha Hinkkanen / Leila Gynther, Kotka
  4. Aila Peräjoki / Krista Kilpeläinen, Tampere / Kuopio
  5. Mikko Hakkarainen / Eija Mäkinen, Tampere
  6. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
Combi vakiot 2
  1. Markus Mäkelä / Päivi Tegelberg, Jalasjärvi / Ruovesi
Duo vakiot 1
  1. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo
  2. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Tampere
  3. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
 Duo vakiot 2
  1. Kalle Andersson, Porvoo / Hanna Ihantola, Tampere
  2. Pasi Tohmo, Vihti / Birgitta Starast, Helsinki

ERILLISKILPAILU

Combi samba 1
  1. Kati Kallioniemi / Tuija Pajunen, Tampere
  2. Marko Ukkola, Kouvola / Tuuli Harju, Helsinki
  3. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  4. Juha Hinkkanen / Leila Gynther, Kotka
  5. Teija Kustula / Saija Saarinen, Jyväskylä
  6. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
Combi samba 2
  1. Markus Mäkelä / Päivi Tegelberg, Jalasjärvi / Ruovesi
Duo samba 1+2
  1. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo
  2. Kalle Andersson, Porvoo / Hanna Ihantola, Tampere

Tuomarit: Pia Keränen, Harri Kokkonen, Kari Nyyssönen, Timo Pyykkönen ja Lucienne Swinnen BE
Luokittelijat: Denis Jaeken BE ja Gerda Nelles BE.


Lippu Suomi mini
SM-KILPAILUT KISAKALLION URHEILUKESKUS, LOHJA 23.9.2012

SEURATANSSITYYLI – tansseina SW, TG ja SF

Combi 1
Luokassa oli 11 paria.

  1. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Helsinki / Kouvola
  2. Tuija Pajunen / Kati-Maija Kallioniemi, Tampere
  3. Juha Hinkkanen / Leila Gynter, Kotka
  4. Aila Peräjoki / Krista Kilpeläinen, Tampere
  5. Mikko Hakkarainen / Eija Mäkinen, Tampere
  6. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Porvoo

Combi 2

  1. Markus Mäkelä / Päivi Tegelberg, Jalasjärvi / Ruovesi

Duo 1

  1. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo
  2. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Tampere
  3. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo

Duo 2

  1. Kalle Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere
  2. Pasi Tohmo / Birgitta Starast, Vihti / Helsinki

ERILLISKILPAILU: SAMBA

Combi 1
Luokassa oli seitsemän paria.

  1. Tuija Pajunen / Kati-Maija Kallioniemi, Tampere
  2. Marko Ukkola / Tuuli Harju, Kouvola / Helsinki
  3. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  4. Juha Hinkkanen / Leila Gynter, Kotka
  5. Saija Saarinen / Teija Kustula, Jyväskylä
  6. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Porvoo

Combi 2

  1. Markus Mäkelä / Päivi Tegelberg, Jalasjärvi / Ruovesi

Duo 1

  1. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo

Duo 2

  1. Kalle Andersson / Hanna Ihantola, Porvoo / Tampere

Tuomarit: Päivi Honkanen FI, Pia Keränen FI, Kari Nyyssönen FI, Timo Pyykkönen FI ja Lucienne Swinnen BE.
Luokittelija: Peer van De Riet NL.


Lippu Suomi mini
SM-KILPAILUT 18.9.2011 LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Combi tulokas 1

  1. Aila Peräjoki / Sirkka Saarinen, Tampere
  2. Sture Rosenqvist / Marco Putus, Porvoo
  3. Eero Honkanen / Pasi Tohmo, Loviisa / Vihti
  4. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
  5. Juha Hinkkanen / Leila Gynter, Kotka
  6. Tom Färn / Emilia Mäkiranta, Järvenpää / Pori

Combi amatöörit 1

  1. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo

Combi amatöörit 2

  1. Jarno Jokela / Hanna Ihantola , Tampere

Duo tulokas 1

  1. Gustav Antell / Karin Antell, Porvoo
  2. Reino Laapotti / Sirpa Pirttilä , Kouvola
  3. Liisa Saarnivaara / Annika Skog, Jyväskylä / Porvoo

Duo tulokas 2

  1. Birgitta Starast / Hilkka Jokivirta, Helsinki
  2. Karl Andersson / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  3. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Porvoo

Tuomarit: Päivi Honkanen FI, Harri Kokkonen FI, Kari Nyyssönen FI, Timo Pyykkönen FI ja Petra Skofic SI
Luokittelijat: Dorit Sharet IL ja Thor Erik Kleppe NO.


Lippu Suomi mini
EPÄVIRALLISET SM-KILPAILUT 10.10.2010 LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Combi vakiot (hidas valssi ja tango)
  1. Ari Mäkelä / Sari Mäkelä, Rauma
  2. Markku Åhman / Birgitta Starast, Helsinki
  3. Jarno Jokela, Tampere / Terttu Kalliomäki-Tallila, Virrat
  4. Reino Laapotti / Aila Peräjoki, Tampere / Kouvola

Duo vakiot (hidas valssi ja tango)

  1. Karl Andersson / Karin Antell, Porvoo
  2. Markku Åhman / Birgitta Starast, Helsinki
  3. Heikki Aulio / Sirpa Pirttilä, Helsinki / Nivala
  4. Jarno Jokela / Hilkka Jokivirta, Tampere / Helsinki

Tuomarit: Päivi Honkanen, Taina Puujalka ja Carola Tuokko.
Kilpailu oli epävirallinen SM-kilpailu, sillä siihen ei saatu kansallista luokittelijaa mukaan.