Tuloksia Suomesta

SM & Suomi Open 18.3.2017, Validia Kuntoutus Helsinki

Suomenmestaruuskilpailu

SM Single 2 naiset

  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Sirpa Leppänen, PirPy Tampere

Suomi Open -kilpailu

Suomi Open Champion Single 1+2 naiset

  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Sirpa Leppänen, PirPy Tampere
  3. Pirjo Pappila, Stepping Out Oulu

Suomi Open Senior Combi 1

  1. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Wendarit Porvoo
  2. Sirpa Leppänen – Jukka Liedenpohja, PirPy Tampere
  3. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, Wendarit Porvoo

Suomi Open Freestyle Single Naiset 1

  1. Kristiina Ylijoki, Stepping Out Oulu
  2. Pirjo Pappila,  Stepping Out Oulu

Suomi Open Tuokkaat Combi 1

  1. Jouko Patokoski – Sinikka Myllyoja, Tanssii Tätien Kanssa Tornio
  2. Joni Tyynelä – Miisa Tyynelä, KSPT Jyväskylä

Suomi Open Tulokkaat Combi 2

  1. Esa Lappalainen – Aino Tammisto, PirPy Tampere
  2. Teija Karisaari-Kittilä – Raija Pesonen, Tanssii Tätien Kanssa Tornio
  3. Timo Simola – Hilla Turtiainen, Terpsikerho Kouvola

Suomi Open Tulokkaat Duo 1+2

  1. Salla Kaikkonen – Jenni Anttila, Stepping Out Oulu
  2. Seppo Mertala – Heidi Hamari-Martimo, Stepping Out Oulu
  3. Pirjo Pappila – Kaisa Ojala, Stepping Out Oulu

Suomi Open Tulokkaat Single 1

  1. Tomi Salo, UP Helsinki
  2. Kaisa Ojala, Stepping Out Oulu
  3. Kristiina Ylijoki, Stepping Out Oulu
  4. Pasi Tohmo, UP Helsinki

Suomi Open Tulokkaat Single 2

  1. Salla Kaikkonen, Steping Out Oulu
  2. Heidi Hamari-Martimo, Stepping Out Oulu
  3. Jenni Anttila, Stepping Out Oulu
  4. Seppo Mertala, Stepping Out Oulu

SM & Suomi Open 17.3.2017, Messukeskus, Helsinki

Suomi Open -kilpailu

Suomi Open Combi 1+2 latinalaistanssit

  1. Maksim Sedakov / Svetlana Kukushkina, Venäjä
  2. Viacheslav Osipov / Galina Ryzhkova, Venäjä
  3. Sergey Antonov / Anna Bogatyreva, Venäjä
  4. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  5. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi

Suomi Open Combi 1 vakiotanssit

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  2. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi
  3. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi
  4. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Suomi

Suomi Open  Duo 1+2 latinalaistanssit

  1. Sergey Antonov / Aleksandra Berdnik, Venäjä
  2. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  3. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  4. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Suomi Open Duo 1+2 vakiotanssit

  1. Sergey Antonov / Aleksandra Berdnik, Venäjä
  2. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  3. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  4. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

Suomenmestaruuskilpailu

SM Combi 1+2 latinalaistanssit

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  2. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi

SM Combi 1 vakiotanssit

  1. Timo Pyykkönen / Tuuli Harju, Suomi
  2. Sirkka Saarinen / Annika Välimaa, Suomi
  3. Stig Tarvonen / Pirjo Malmberg-Tarvonen, Suomi
  4. Otto Räsänen / Marja-Terttu Lindfors, Suomi

SM Duo 1+2 latinalaistanssit

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

SM  Duo 1+2 vakiotanssit

  1. Leevi Ketola / Zaida-Ester Launis, Suomi
  2. Karl Andersson / Hanna Ihantola, Suomi
  3. Gustav Antell / Karin Antell, Suomi

LUMIVAKIOT 2017
Pyörätuolitanssin Avoimet Kansalliset Vakiotanssikilpailut, 28.1.2017, Validia kuntoutus Helsinki

Tulokkaat Duo 1

  1. Pirjo Pappila – Kaisa Ojala, Oulu

Tulokkaat Combi 2

  1. Anna Kovacs-Voipio – Annamari Pulliainen, Kuopio

Seniori Combi 1 Vakiot

  1. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  2. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, Porvoo

Tulokkaat Single 1

  1. Jenni Anttila, Simo
  2. Tomi Salo, Vantaa
  3. Pasi Tohmo, Vihti
  4. Pirjo Pappila, Oulu
  5. Kaisa Ojala, Oulu

Champion Single 2 Vakiot

  1. Birgitta Starast, Helsinki
  2. Sirpa Leppänen, Tampere

Champion Duo 2 Vakiot

  1. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Tampere
  2. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo

Champion Combi 1 Vakiot

  1. Timo Pyykkönen – Tuuli Harju, Kouvola
  2. Sirkka Saarinen – Annika Välimaa, Tampere

2016 IPC WHEELCHAIR DANCE SPORT SUOMI OPEN, 30.4.-1.5.2016 KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

IPC Combi Latin 1

  1. Valeriy Bevziuk – Veronika Pedchenko, Ukraine
  2. Timo Pyykkönen – Tuuli Harju, Finland 

IPC Combi Latin 2  

  1. Maksim Sedakov – Svetlana Kukushkina, Russia
  2. Viacheslav Osipov – Galina Ryzhkova, Russia
  3. Marek Zaborovski – Katarzyna Bloch, Poland
  4. Sergey Antonov – Anna Bogatyreva, Russia
  5. Gary Lyness – Paula Moulton, Great Britain
  6. Iko Iakobidze – Ketevan Zazanashvili, Georgia

IPC Combi Standard 1  

  1. Peter Vidasik – Helena Kašická, Slovakia
  2. Timo Pyykkönen – Tuuli Harju, Finland 
  3. Mikko Hakkarainen – Tuija Pajunen, Finland
  4. Tim Bijker – Marleen Bolwijn, Netherlands

IPC Combi Standard 2 

  1. Stanislav Sheshukov – Tatiana Skvortsova, Russia
  2. Andrii Tovstyi – Natalia Kolesova, Ukraine
  3. Dmytro Churchun – Nadiia Sivak, Ukraine
  4. Marek Zaborovski – Katarzyna Bloch, Poland
  5. Mykhaylo Saveliev – Nataliia Bespalova, Ukraine

IPC Duo Latin 2 (combined) 

  1. Ivan Sivak – Nadiia Sivak, Ukraine
  2. Ivan Selinskii – Mariia Maraleva, Russia
  3. Werner Keiser – Brigitte Kroel, Austria
  4. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, Finland 
  5. Gustav Antell – Karin Antell, Finland 

IPC Duo Standard 2 (combined) 

  1. Ivan Sivak – Nadiia Sivak, Ukraine
  2. Werner Keiser – Brigitte Kroel, Austria
  3. Ivan Selinskii – Mariia Maraleva, Russia
  4. Cornelis van Roon – Mijang Chen, Netherlands
  5. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, Finland
  6. Marcel Smet – Linda Küll, Belgium
  7. Gustav Antell – Karin Antell, Finland

Single Ladies 2 (combined) 

  1. Galina Ryzhkova, Russia
  2. Sanja Vukasonovic, Austria
  3. Katarzyna Bloch, Poland
  4. Brigitte Kroell, Austria
  5. Kseniia Giniiatullina, Russia
  6. Pamela Heymanns, Germany

Single Men 2 

  1. Maksim Sedakov, Russia
  2. Erik Machens, Germany
  3. Sergey Antonov, Russia
  4. Robert Pleininger, Austria
  5. Ivan Selinskii, Russia

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON SM-KILPAILUT 30.4.-1.5.2016, KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

Combi 1 vakiotanssit

  1. Timo Pyykkönen – Tuuli Harju, FIN/Kouvola
  2. Mikko Hakkarainen – Tuija Pajunen, FIN/PirPy

Duo 1 Latinalaistanssit

  1. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, FiN/PirPy
  2. Gustav Antell – Karin Antell, FIN/Wendarit

Duo 2 Latinalaistanssit

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, FIN/UP
  2. Kalle Andersson – Hanna Ihantola, FIN/PirPy

Duo 2 vakiotanssit (yhdistetty)

  1. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, FiN/PirPy
  2. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, FIN/UP
  3. Kalle Andersson – Hanna Ihantola, FIN/PirPy
  4. Gustav Antell – Karin Antell, FIN/Wendarit

Single 1 naiset

  1. Tuuli Harju, FIN/Kouvola
  2. Tinja Toivonen, FIN/UP

Single 2 naiset

  1. Birgitta Starast, FIN/UP
  2. Sirpa Leppänen, FIN/PirPy

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON SUOMI OPEN 2016 -KILPAILUT 30.4.-1.5.2016, KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

Champion Combi Standard 1 (yhdistetty)

  1. Timo Pyykkönen – Tuuli Harju, FIN/Kouvola
  2. Mikko Hakkarainen – Tuija Pajunen, FIN/PirPy
  3. Manfred Haak – Christine Engeldhardt, Germany

Champion Duo Latin 1

  1. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, FiN/PirPy
  2. Annika Schmalenberg – Nicole Wodrich, Germany
  3. Gustav Antell – Karin Antell, FIN/Wendarit

Champion Duo Latin 2 

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, FIN/UP
  2. Kalle Andersson – Hanna Ihantola, FIN/PirPy

Champion Duo Standard 2 (yhdistetty) 

  1. Annika Schmalenberg – Nicole Wodrich, Germany
  2. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, FiN/PirPy
  3. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, FIN/UP
  4. Kalle Andersson – Hanna Ihantola, FIN/PirPy
  5. Gustav Antell – Karin Antell, FIN/Wendarit

Champion Single Ladies 1 

  1. Tuuli Harju, FIN/Kouvola
  2. Tinja Toivonen, FIN/UP

Champion Single Ladies 2 

  1. Birgitta Starast, FIN/UP
  2. Sirpa Leppänen, FIN/PirPy

Senior Combi Standard 2 (yhdistetty) 

  1. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, FIN/Wendarit
  2. Manfred Haak – Christine Engeldhardt, Germany
  3. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, FIN/Wendarit

Pre-champion Combi Latin 2 

  1. André Eichhorn – Marina Eichhorn, Germany
  2. Jyrki Vesikko – Sari Mukkala, FIN/Stepping Out

Pre-champion Combi Standard 2 

  1. André Eichhorn – Marina Eichhorn, Germany
  2. Jyrki Vesikko – Sari Mukkala, FIN/Stepping Out
  3. Pekka Laine – Teija Kustula, FIN/KSPT

Tulokkaat Combi 1 (lauantai) 

  1. Jouko Patokoski – Sinikka Myllyoja, FIN/Tornio
  2. Sirkka Saarinen – Pia Koponen, FIN/PirPy
  3. Minna Kaasalainen – Hanna Palviainen, FIN/PirPy
  4. Joni Tyynelä – Miisa Niittyniemi, FIN/KSPT
  5. Maija-Liisa Kohonen – Sari Siekkeli, FIN/KSPT

Tulokkaat Combi 1 (sunnuntai) 

  1. Sirkka Saarinen – Pia Koponen, FIN/PirPy
  2. Jouko Patokoski – Sinikka Myllyoja, FIN/Tornio
  3. Minna Kaasalainen – Hanna Palviainen, FIN/PirPy
  4. Joni Tyynelä – Miisa Niittyniemi, FIN/KSPT
  5. Maija-Liisa Kohonen – Sari Siekkeli, FIN/KSPT

Tulokkaat Combi 2 (lauantai) 

  1. Markus Vogel – Elisabeth Klimmeck, Germany
  2. Esa Lappalainen – Aino Tammisto, FIN/PirPy
  3. Annamari Pulliainen – Anna Kovács-Voipio, FIN/Kuopio
  4. Emma Honkanen – Maria Saarela, FIN/Kuopio
  5. Markus Mäkelä – Päivi Tegelberg, FIN/Seinäjoki

Tulokkaat Combi 2 (sunnuntai) 

  1. Markus Vogel – Elisabeth Klimmeck, Germany
  2. Annamari Pulliainen – Anna Kovács-Voipio, FIN/Kuopio
  3. Emma Honkanen – Maria Saarela, FIN/Kuopio
  4. Markus Mäkelä – Päivi Tegelberg, FIN/Seinäjoki

Tulokkaat Duo 2 yhdistetty (lauantai) 

  1. Seppo Mertala – Heidi Hamari-Martimo, FIN/Stepping Out
  2. Rami Isomäki – Janette Isomäki, FIN/PirPy

Tulokkaat Duo 2 yhdisetty (sunnuntai)

  1. Seppo Mertala – Heidi Hamari-Martimo, FIN/Stepping Out
  2. Rami Isomäki – Janette Isomäki, FIN/PirPy

Tulokkaat Single 1 (lauantai) 

  1. Annika Schmalenberg, Germany
  2. Tomi Salo, FIN/UP
  3. Pirjo Pappila, FIN/Stepping Out
  4. Pasi Tohmo, FIN/UP
  5. Karoliina Välimäki, FIN/Stepping Out

Tulokkaat Single 1 (sunnuntai) 

  1. Annika Schmalenberg, Germany
  2. Tomi Salo, FIN/UP
  3. Pirjo Pappila, FIN/Stepping Out
  4. Pasi Tohmo, FIN/UP
  5. Karoliina Välimäki, FIN/Stepping Out

Tulokkaat Single 2 (lauantai) 

  1. Nicole Wodrich, Germany
  2. Heidi Hamari-Martimo, FIN/Stepping Out
  3. Jenni Anttila, FIN/Tornio
  4. Seppo Mertala, FIN/Stepping Out

Tulokkaat Single 2 (sunnuntai) 

  1. Nicole Wodrich, Germany
  2. Heidi Hamari-Martimo, FIN/Stepping Out
  3. Seppo Mertala, FIN/Stepping Out
  4. Jenni Anttila, FIN/Tornio

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON HARJOITUSKILPAILU 30.1.2016, VALIDIA KUNTOUTUS HELSINKI

Champion Duo 1+2 latinalaistanssit

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, Helsinki/Porvoo
  2. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
  3. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Tampere
Champion Duo 1+2 vakiotanssit
  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, Helsinki/Porvoo
  2. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Tampere
  3. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
Champion Combi 1 latinalaistanssit
  1. Timo Pyykkönen – Tuuli Harju, Kouvola
Champion Combi 1 vakiotanssit
  1. Timo Pyykkönen – Tuuli Harju, Kouvola
  2. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
Champion Single 1+2, Ladies+men
  1. Tuuli Harju, Kouvola
  2. Birgitta Starast, Helsinki
  3. Karin Antell, Porvoo
  4. Gustav Antell, Porvoo
  5. Tinja Toivonen, Porvoo
Pre-champion Combi 2 latinalaistanssit
  1. Jyrki Vesikko – Sari Mukkala, Oulu
Pre-champion Combi 2 vakiotanssit
  1. Jyrki Vesikko – Sari Mukkala, Oulu
Tulokkaat Duo
  1. Seppo Mertala – Heidi Hamari-Martimo, Oulu
  2. Pirjo Pappila – Veera Kuurlunti, Oulu
Tulokkaat Combi
  1. Jouko Patokoski – Sinikka Myllyoja, Tornio
  2. Joni Tyynelä – Miisa Niittyniemi, Jyväskylä
Tulokkaat Single
  1. Heidi Hamari-Martimo, Oulu
  2. Jenni Anttila, Tornio
  3. Pasi Tohmo, Vihti

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON KANSALLINEN HOT LATIN -PYÖRÄTUOLITANSSIKILPAILU 17.10.2015, LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Champion Duo 1+2 latinalaistanssit

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, Helsinki/Porvoo
  2. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Tampere
  3. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
Champion Single naiset 1 latinalaistanssit -erilliskilpailu
  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Tinja Toivonen, Porvoo
  3. Karin Antell, Porvoo
Champion Single naiset 2 latinalaistanssit -erilliskilpailu
  1. Birgitta Starast, Helsinki
  2. Hanna Ihantola, Tampere
Champion Single miehet 1+2 latinalaistanssit -erilliskilpailu
  1. Karl Andersson, Tampere
  2. Gustav Antell, Porvoo
Tulokas Combi 2
  1. Jyrki Vesikko – Sari Mukkala, Oulu
  2. Emma Hokkanen – Marja Saarela, Kuopio
Tulokas Combi 1+2 Cha Cha -erilliskilpailu
  1. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  2. Jyrki Vesikko – Sari Mukkala, Oulu
Tulokas Single 1 Samba -erilliskilpailu
  1. Pasi Tohmo, Vihti
Sarjanousijat: Jyrki Vesikko ja Sari Mukkala Oulusta nousevat voittonsa myötä Pre-Champion -sarjaan.

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON SM- JA SUOMI OPEN -KILPAILUT 15.3.2015, KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

SUOMENMESTARUUSKILPAILU 2015

Combi 1 Vakiot

  1. Marko Ukkola – Tuuli Harju, Kouvola/Helsinki
  2. Mikko Hakkarainen – Tuija Pajunen, Tampere
  3. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo

Duo 1 Latin

  1. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, Tampere
  2. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere
  3. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo

Duo 1 Vakiot

  1. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, Tampere
  2. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
  3. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere

Single 1

  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Gustav Antell, Porvoo
  3. Karin Antell, Porvoo

Suomi Open -kilpailu 2015

Pre-champion Combi 1 Latin

  1. Marko Ukkola – Tuuli Harju, Kouvola/Helsinki
  2. Sirkka Saarinen – Annika Välimaa, Tampere
  3. Sirpa Leppänen – Helmiina Luoma, Tampere

Pre-champion Combi 1 Vakiot

  1. Sirpa Leppänen – Helmiina Luoma, Tampere
  2. Sirkka Saarinen – Annika Välimaa, Tampere
  3. Timo Ikonen – Marju Väisänen, Tampere

Tulokas Combi 1

  1. Jouko Patokoski – Sinikka Myllyoja, Tornio
  2. Taru Vuolle – Maija-Liisa Kohonen, Jyväskylä

Tulokas Combi 2

  1. Jyrki Vesikko – Sari Mukkala, Oulu
  2. Jenni Anttila – Raija Pesonen, Tornio
  3. Pekka Laine – Teija Kustula, Jyväskylä
  4. Valtteri Aromäki – Laura Aro, Tampere

Single 1

  1. Hanna Ihantola, Tampere
  2. Karl Andersson, Porvoo
  3. Pasi Tohmo, Vihti

Lavatanssi Combi

  1. Jouko Patokoski – Sinikka Myllyoja, Tornio
  2. Teija Kustula – Virpi Nieminen, Jyväskylä
  3. Jenni Anttila – Raija Pesonen, Tornio

Lavatanssi Duo

  1. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, Tampere
  2. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere
Sarjanousijat: Pari Pekka Laine – Teija Kustula nousee pronssisijansa myötä Pre-champion sarjaan. Pre-championista Championiin nousee lattareissa pari Marko Ukkola – Tuuli Harju ja vakioissa parit Sirpa Leppänen – Helmiina Luoma, Sirkka Saarinen – Annika Välimaa ja Timo Ikonen – Marju Väisänen.

HOT LATIN -KILPAILU 15.6.2014, PORVOO

Champion Duo 2 (yhdistetty)

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, Helsinki/Porvoo
  2. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere
  3. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo

Tulokkaat Combi 1 cha cha -erilliskilpailu

  1. Tuuli Harju – Marko Ukkola, Helsinki/Kouvola
  2. Annika Skog – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  3. Marja-Terttu Lindfors – Otto Räsänen, Porvoo

Single 1 (samba ja cha cha)

  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Tinja Toivonen, Porvoo
  3. Karin Antell, Porvoo
  4. Gustav Antell, Porvoo
  5. Annika Skog, Porvoo
  6. Tomi Salo, Vantaa
  7. Marja-Terttu Lindfors, Porvoo

Single 2 (samba ja cha cha)

  1. Birgitta Starast, Helsinki
  2. Hanna Ihantola, Tampere
  3. Karl Andersson, Porvoo

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON SM- JA SUOMI OPEN -KILPAILUT 23.3.2014, KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

SUOMENMESTARUUSKILPAILU 2014

Champion Combi 1 Vakiotanssit

  1. Tuuli Harju – Marko Ukkola, Helsinki/Kouvola
  2. Mikko Hakkarainen – Tuija Pajunen, Tampere
  3. Sirkka Saarinen – Denise Walboomers, Tampere
  4. Jukka Liedenpohja – Aino Tammisto, Tampere
  5. Marja-Terttu Lindfors – Otto Räsänen, Porvoo

Champion Duo 1 Vakiotanssit

  1. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
  2. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, Tampere

Champion Duo 1 Latinalaistanssit

  1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis, Tampere
  2. Gustav Antell & Karin Antell, Porvoo

Champion Duo 2 Vakiotanssit

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, Helsinki/Porvoo
  2. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere

Champion Duo 2 Latinalaistanssit

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, Helsinki/Porvoo
  2. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere

Suomi Open -kilpailu 2014

Pre-champion Combi 2 Vakiotanssit

  1. Sarianna Makkonen – Toni Aho, Tampere
  2. Timo Ikonen – Marjo Väisänen, Tampere

Tulokkaat Combi 1

  1. Sirkka Saarinen – Annika Välimaa, Tampere
  2. Arja Kalliokoski – Mervi Ikonen, Mikkeli
  3. Kati Kallioniemi – Olavi Esala, Tampere
  4. Hannu Telenius – Pirjo Leppälä, Tampere
  5. Riikka Seppälä – Taina Saha, Tampere

Tulokkaat Combi 2

  1. Markus Pohja – Riikka Keinänen, Tampere
  2. Teija Kustula – Pekka Laine, Jyväskylä
  3. Valtteri Aromäki – Laura Aro, Tampere

Single 1

  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Karin Antell, Porvoo
  3. Tinja Toivonen, Porvoo
  4. Gustav Antell, Porvoo
  5. Zaida-Ester Launis, Tampere
  6. Tomi Salo, Vantaa
  7. Pasi Tohmo, Vihti

Single 2

  1. Birgitta Starast, Helsinki
  2. Leevi Ketola, Tampere
  3. Hanna Ihantola, Porvoo
  4. Karl Andersson, Porvoo
  5. Miika Isoviita, Tampere

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON SM-KILPAILUT 22.9.2013, KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

Single 1

  1. Tuuli Harju, Helsinki
  2. Karin Antell, Porvoo
  3. Tinja Toivonen, Porvoo
  4. Gustav Antell, Porvoo
  5. Sirkka Saarinen, Tampere
 

Pre-champion Duo 1 Latin

  1. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
 

Pre-champion Duo 2 Latin

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, Helsinki/Porvoo

Tulokkaat Combi 1

  1. Sirkka Saarinen – Annika Välimaa, Tampere
  2. Timo Ikonen – Marju Väisänen, Tampere
  3. Juuso Karhunen – Mari Viitanen, Tampere
  4. Riikka Seppälä – Taina Saha, Tampere

Tulokkaat Combi 2

  1. Toni Aho – Sarianna Makkonen, Tampere
  2. Pekka Laine – Teija Kustula, Jyväskylä
  3. Valtteri Aromäki – Laura Aro, Tampere
  4. Janne Lehtinen – Tiina Repo, Tampere

Pre-champion Combi 1 Latin

  1. Marko Ukkola – Tuuli Harju, Kouvola/Helsinki
  2. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  3. Juha Hinkkanen – Leila Gynther, Kotka

Single 2

  1. Leevi Ketola, Tampere
  2. Birgitta Starast, Helsinki
  3. Hanna Ihantola, Tampere
  4. Karl Andersson, Porvoo

Pre-champion Duo 2 Vakiot

  1. Birgitta Starast – Tinja Toivonen, Helsinki/Porvoo
  2. Karl Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere

Pre-champion Duo 1 Vakiot

  1. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
  2. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, Tampere

Pre-champion Combi 1 Vakiot

  1. Marko Ukkola – Tuuli Harju, Kouvola/Helsini
  2. Mikko Hakkarainen – Tuija Pajunen, Tampere
  3. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  4. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
  5. Juha Hinkkanen – Leila Gynther, Kotka

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON SM-KILPAILUT 23.9.2012, KISAKALLION URHEILUOPISTO, LOHJA

Combi 1 Vakiot

  1. Marko Ukkola – Tuuli Harju, Kouvola/Helsinki
  2. Kati Kallioniemi – Tuija Pajunen, Tampere
  3. Juha Hinkkanen – Leile Gynther, Kotka
  4. Krista Kilpeläinen – Aila Peräjoki, Tampere
  5. Mikko Hakkarainen – Eija Mäkinen, Tampere
  6. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
 
Combi 2 Vakiot
  1. Markus Mäkelä – Päivi Tegelberg, Jalasjärvi/Ruovesi
 
Duo 1 Vakiot
  1. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
  2. Leevi Ketola – Zaida-Ester Launis, Tampere
  3. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
 
Duo 2 Vakiot
  1. Kalle Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere
  2. Pasi Tohmo – Birgitta Starast, Vihti/Helsinki
 
Combi 1 Samba-erilliskilpailu
  1. Kati Kallioniemi – Tuija Pajunen, Tampere
  2. Marko Ukkola – Tuuli Harju, Kouvola/Helsinki
  3. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  4. Juha Hinkkanen – Leila Gynther, Kotka
  5. Teija Kustula – Saija Saarinen, Jyväskylä
  6. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
 
Combi 2 Samba-erilliskilpailu
  1. Markus Mäkelä – Päivi Tegelberg, Jalasjärvi/Ruovesi
 
Duo 1-2 Samba-erilliskilpailu
  1. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
  2. Kalle Andersson – Hanna Ihantola, Porvoo/Tampere

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON SM-KILPAILUT 18.9.2011, LIIKINTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Aloittelijat Combi 1

  1. Sirkka Saarinen – Aila Peräjoki, Tampere
  2. Marco Putus – Sture Rosenqvist, Porvoo
  3. Pasi Tohmo – Eero Honkanen, Vihti/Loviisa
  4. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, Porvoo
  5. Juha Hinkkanen – Leila Gynter, Kotka
  6. Tom Färn – Emilia Mäkiranta, Järvenpää/Pori

Aloittelijat Duo 1

  1. Gustav Antell – Karin Antell, Porvoo
  2. Reino Laapotti – Sirpa Pirttilä, Kouvola
  3. Liisa Saarnivaara – Annika Skog, Porvoo

Aloittelijat Duo 2

  1. Birgitta Starast – Hilkka Jokivirta, Helsinki
  2. Karl Andersson – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo
  3. Otto Räsänen – Marja-Terttu Lindfors, Porvoo

Amatöörit Combi 1

  1. Stig Tarvonen – Pirjo Malmberg-Tarvonen, Porvoo

Amatöörit Combi 2

  1. Jarno Jokela – Hanna Ihantola, Tampere

SUOMEN PYÖRÄTUOLITANSSILIITON EPÄVIRALLISET SM-KILPAILUT 10.10.2010, LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

Duo vakiot (Hidas valssi ja Tango)

  1. Karl Andersson – Karin Antell, Porvoo
  2. Markku Åhman – Birgitta Starast, Helsinki
  3. Heikki Aulio  – Sirpa Pirttilä, Helsinki/Nivala
  4. Jarno Jokela – Hilkka Jokivirta, Tampere/Helsinki
Combi vakiot (Hidas valssi ja Tango)
  1. Ari Mäkelä – Sari Mäkelä, Aura
  2. Markku Åhman – Birgitta Starast, Helsinki
  3. Jarno Jokela – Terttu Kalliomäki-Tallila, Tampere/Virrat
  4. Reino Laapotti – Aila Peräjoki, Kouvola/Tampere

TANSSI ESTOITTA -PYÖRÄTUOLITANSSIKILPAILU, 20.9.2008, LIIKUNTAKESKUS PAJULAHTI, NASTOLA

  1. Ari Mäkelä – Sari Mäkelä, Aura