Muutoksia loppuvuoden 2023 koulutuskalenteriin

PYTLI ry:n koulutuskalenterissa on tulossa vielä kolme koulutusta loppuvuonna 2023.

261 PYÖRÄTUOLITANSSIN VALMENTAJA–STARTTIVIIKONLOPPU

23.-24.9.2023 Liikuntakeskus Pajulahti, Nastola
Koulutuksen hinta: 120 € / PYTLI ry:n jäsenet, 150 € / ei-jäsenet

Koulutuksen sisältö:

  • Saat kokemusta pyörätuolitanssin tuomaroinnista, ohjaamisesta ja ohjattavana olemisesta sekä valmennuksen suunnittelusta.
  • Saat työkaluja kurssien ja tuntien suunnitteluun.
  • Pääset mukaan autenttisiin opetustilanteisiin eri rooleissa.
  • Osallistut kuviotyöpajoihin eri vakio- ja latinalaistansseissa.

Koulutus on suunnattu ensisijaisesti Paratanssin ohjaaja–kurssin kesäkuussa 2023 tai jo aiemmin suorittaneille, mutta sopii kertaavaksi ja syventäväksi koulutukseksi myös kaikille muille lajin parissa toimiville ja toimintaan mukaan haluaville ohjaajille/valmentajille. Koulutuksen painotus on vakio- ja latinalaistansseissa.

Muutos: Ennakkotiedoista poiketen kurssi alkaa vasta lauantaiaamuna, ei perjantaina.

KILPAILUNJOHTAJA-TÄYDENNYSKOULUTUS ETÄNÄ

2.12.2023: verkkokoulutus Zoomissa kello 10.00–11.30
Hinta: maksuton PYTLI ry:n jäsenille, 20 € / ei-jäsenet

Paratanssin A-tuomari–koulutuksen suorittaneille. Koulutus antaa valmiudet toimia kilpailunjohtajana suomalaisissa paratanssikilpailuissa.

Muutos: Päivä on vaihtunut viikkoa myöhemmäksi eli 25.11. –> 2.12.

PARATANSSIKILPAILUN JÄRJESTÄMINEN–KOULUTUS ETÄNÄ

3.12.2023: verkkokoulutus Zoomissa kello 10.00–11.30
Hinta: Maksuton koulutus

Koulutus on suunnattu kaikille tanssiurheiluseuroille. Se on suunnattu myös kaikille seuratoimijoille, jotka ovat mukana kilpailujen järjestämisessä. Koulutuksessa käydään läpi, mitä pitää ottaa huomioon, kun toisen lajin tanssikilpailun yhteyteen halutaan ottaa mukaan paratanssikategorioita.

Muutos: Päivä on vaihtunut viikkoa myöhemmäksi eli 26.11. –> 3.12.

Jätä kommentti